تبلیغات
بزرگترین مرجع داستان - فرصت های طلایی
زندگی هر كس بازتاب اندیشه های اوست.

فرصت های طلایی

1388/05/29 14:49

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
نویسنده : Iman System
ارسال شده در: مثبت اندیشی ،

شبی فرشته ای به دیدار مرد جوانی رفت و به او گفت: به زودی موقعیت های بیشماری در زندگیت به وجود خواهد آمد. به تو امكان داده میشود ثروت های هنگفتی كسب كنی. موقعیت های اجتماعی بالایی در انتظار توست و میتوانی با زنی زیبا و خوش پیمان ازدواج كنی. مرد جوان سالها در انتظار بروز این معجزات نشست، اما در نهایت در انزوا و بدبختی از دنیا رفت.


هنگامی كه به دروازه بهشت رسید، همان فرشته را دید و شروع به شكایت كرد كه: من نه ثروتمند شدم، نه موقعیت اجتماعی بالایی كسب كردم و نه حتی با زنی زیبا ازدواج كردم! فرشته لبخندی زد و گفت: من به تو این ها را وعده نداده بودم، بلكه موقعیت هایی برای دستیابی به این آرزوها را به تو وعده دادم. آیا به خاطر داری زمانی به فكر شروع تجارتی افتادی، اما از ترس شكست متوقف شدی؟ پیرمرد سرش را به علامت تایید جنباند. فرشته ادامه داد: به یاد داری زمین لرزه شدیدی شهر تو را ویران كرد، اما از ترس دزدان به كمك بازماندگان زیر آوار نرفتی؟ مرد به علامت تایید سرش را پایین آورد.
فرشته گفت: آن فاجعه بزرگترین فرصت برای نجات جان صدها انسان بود، اگر این كار را میكردی تمام بازماندگان آن شهر تو را دعا میكردند و از تو تقدیر و قدردانی میشد. فرشته ادامه داد: آن زن زیبای مو حنایی را به یاد میآوری؟ و تو از ترس پاسخ منفی هیچ گاه حرف دلت را به او نگفتی. قطرات اشك بی اختیار از چشمان پشیمان مرد جاری شد.
فرشته: خداوند هر روز صبح دست میبره و مشتی فرصت طلایی را مثل بذر روی زمین میپاشه. این فرصت ها حق دارند بدون هیچ مانعی تا مرحله فكر انسان ها رسوخ كنند. اما از اون به بعدش هر انسانی مختاره كه از این بذر كه در زمین فكرش افتاده، درختی بسازه پرشكوه و بارور و یا درختچه ای ضعیف و شكننده خوراكی برای كبوتران، یا حتی بی تفاوت از كنار این بذر طلایی بگذره و رهاش كنه.
این قصدهای خداوند به هر حال در جایی از زمان توسط كسی محقق می شوند. اما چه كسی و در چه زمانی؟ انتخاب با انسان است. و این انتخاب هاست كه مسیر سفر روحی هر انسانی را مشخص میكنه.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: 1388/06/2 14:33