تبلیغات
بزرگترین مرجع داستان - 10 پیش بینی بزرگ که هیچ گاه محقق نشد!
زندگی هر كس بازتاب اندیشه های اوست.

10 پیش بینی بزرگ که هیچ گاه محقق نشد!

1388/06/14 02:14

ارسال به ارسال به 100 درجه کلوب دات کام
نویسنده : Iman System

 

اینطور نیست که همیشه چیزهایی که ما فکر می کنیم حتما  اتفاق بیفتد، البته کسانی هستند که به علت پیش بینی های بزرگ و یا شهرتشان ، غلط شدن پیش بینی هایشان بزرگتر می نماید ، گزارش نظام آباد در موردپیش بینی هایی که غلط از آب در آمدند را با هم می خوانیم:

 

 

 

مارگارات تاچر در 26 اکتبر سال  1969 : نه در زمان من بلکه سال ها پس از من یک زن نخست وزیر انگلستان خواهد شد.

 

این خانم انگلیسی کاملا در محاسبات خود اشتباه کرده بود چرا که10  سال بعد یعنی در سال  1979 خود سمت نخست وزیری بریتانیا را بر عهده گرفت. البته پس از او دیگر هیچ زنی نخست وزیر انگلستان  نشد.

 

 

 

 

دکتر پیتر داوس برگ، استاد بیولوژی مولکولی در دانشگاه برکلی آمریکا در سال1988: این ویروس (ایدز) به اندازه یک گربه پشمالو بی آزار است.

 

در سال 2006  سازمان جهان بهداشت اعلام کرد که ویروس ایدز از زمان کشف آن در تاریخ اول دسامبر  1981،  25 میلیون نفر در سراسر جهان را به کام مرگ کشانده است.

 

 

 

 

 

 

 

همکاران ادوین ال دریک خطاب به وی در سال 1859: دیوانه شدی؟ می خواهی زمین را حفر و از آن نفت استخراج کنی ؟ محال است!

 

در 27 اوت همان سال، ادوین ال دریك 60 ساله سرهنگ بازنشسته ارتش،  توانست اولین چاه نفت جهان را در آمریکا حفر کرده و به نفت دست یابد.

 

 

 

 

 

 

روزنامه ی نیویورک تایمز 1936: هیچ موشکی قادر به  ترک جو زمین نخواهد بود.

 

10 سال بعد در سال 1946 اولین موشک ساخت آمریکا پرتاب و  تا ارتفاع 81  کیلومتری از سطح زمین بالا رفت.

 

 

 

 

 

 

 

 

دیونیزس لاردر : مسافرت روی ریل با سرعت بالا غیر ممکن است چرا که در سرعت بالا تنفس امکان پذیر نیست و همه ی  مسافران در اثر خفگی خواهند مرد.

 

برای آقای دیونیزس لاردر  استاد فلسفه و نجوم دانشگاه لندن که در سال 1859 از دنیا رفت،  این اتفاق غیر ممکن می نمود اما در سال 1939 اولین قطار پر سرعت  با سرعت 165 کیلومتر در ساعت شهر میلان را  به مقصد فلورانس ترک کرد  و خوشبختانه همه ی  مسافران آن سالم به مقصد رسیدند. امروزه قطارهای پر سرعت با سرعت 200 کیلومتر در ساعت و یا حتی بیشتر حرکت می کنند.

 

 

 

 

 

 

 

لرد کلوین ریاضیدان و فیزیکدان مشهور انگلیسی، 1985 : پرواز با ماشین سنگین تر از هوا، غیر ممکن است .

 

8 سال بعد ارویل و ویلبر رایت اولین هواپیمای دست ساز خود را آزمایش کردند.

 

 

 

 

 

 

 

یک مهندس شرکت بوئینگ ، پس از اولین پرواز مدل 247  که مجهز  به دو موتور و قادر به حمل 10 مسافر بود  : هواپیمایی بزرگ تر از این ساخته نخواهد شد.

 

این آقای مهندس اگر هواپیمای ایرباس A380، بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان، را می دیدی چه می گفت! این هواپیما 50 در صد بیشتر از رقیب خود بوئینگ 747 فصا دارد، دارای رستوران ، سونا و  می تواند 834 مسافر را در خود جای می دهد.

 

 

 

 

جوزف ایوز پس از  بازدید از منطقه Grand Canyon آمریکا در سال 1861: ما اولین و بدون تردید آخرین گروهی خواهیم بود که پا به این منطقه گذاشته ایم.

 

اما از سال 1961 بعد ،  سالیانه 5 میلیون نفر ار این منطقه بازدید کرده اند. (Grand Canyon دره ای رنگارنگ و شیب دار در شمال ایالت آریزونای (Arizona) آمریکا است، که رودخانه کلورادو (Colorado) از میان آن می گذرد و نام آن نیز در فهرست عجایب هفتگانه ثبت شده است.)

 

 

 

 

 

مرکز تحقیقات سرطان آمریکا  1954 :  اگر واقعا مصرف بیش از حد سیگار  در ابتلا به سرطان ریه نقش داشته باشد، باید گفت که نقش آن بسیار اندک است.

 

امروزه این مسئله کاملا به اثبات رسیده که دلیل عمده ابتلا به سرطان ریه مصرف بیش از حد سیگار است.

 

 

 

 

 

 

 

یک مجله ی آمریکایی : چهره ی مایکل جکسون در سال 2000

 

پیش بینی این مجله  در صورتی درست می بود که مایکل زیر تیغ جراحی نمی رفت.

 

 
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -